פינות אוכל

פינות אוכל

לא בהכרח שתהיה פינת אוכל רק בבית שלכם. בעידן המודרני יש פינות אוכל גם במקומות עבודה. בתקופתנו אנו עיצוב משרדים אינטראקטיבי הוא מחויב המציאות. הוא מהווה צעד משמעותי לספק לעובדי בית העסק את החופש לנוד ולאכול במקום מסודר, בתוך מקום העבודה שלהם. שמירה על האיכות ועל המקצועיות של פינת האוכל מתבצעת באמצעות אופטימיזציה של החלל שפנוי במשרד. איך עושים זאת בדיוק? ובכן, מחלקים את מקום העבודה לכמה חלקים קטנים, וממש הם לא חייבים להיות באותו הגודל, חלקם ייועדו למטרות מקצועיות, וחלקם ייועדו למטרות רווחת העובדים. זאת על מנת לשמור על פרודוקטיביות העובדים, כמו גם להימנע מכל הסחת דעת, בפרט בארוחה. השיפור הזה של הפונקציונליות של סביבת מקום העבודה, בהכרח מהווה את הצעד הראשוני לרווחה של העובדים, לשיפור ביצועים, ומרוממת את הרוח הקהילתית.

מה הקשר בין הפחתת לחצים לבין פינות אוכל?

נראה כי בעת האחרונה, הסביבה של העבודה הפסיכו סוציאלית, מצויה תחת עיני הרדאר של מיקרוסקופ. כאשר המונחים של עבודה שאיננה בריאה, או לחלופין בריאות תעסוקתית, בהכרח מזוהים בצורה נרחבת. כל מה שעשוי להסב לסטרס, שאפשר להימנע ממנו, זוהו זה מכבר במשרד המתחדש כיום, ויודעי דבר מתחום הטיפול ההתנהגותי, המליצו בחום לנקוט בהליכים קלים, על מנת לעזור לעובדים להימנע מלחלות, וכתוצאה מכל להחסיר ימי עבודה. בין אם מדובר במשרד הביתי, ובין אם מדובר במשרד המסורתי, העיצוב שלו, כמו למשל – צביעה, נחשב כמומלץ על מנת להפחית לחצים, תוך כדי קידום של השראה ושל חשיבה מחוץ לקופסה. כל מה שמתכתב בהצלחה עם הנאה, אוכל וכושר, מהווים את המפתח לשיפור הבריאות של העובדים. הוכח זה מכבר שמי שמגלה סקרנות, נחשב לאדם מאושר. העיצוב וההתאמה של פינות אוכל, עשויים לשפר לאלתר את שביעות הרצון, רגעי השמחה והבריאות בפרט של העובדים  מאופי העבודה שלהם.

כיצד פינות אוכל יגבירו את פריון העבודה שלכם?

עסקים רבים נוטים להשקיע בריהוט באופן כללי, בכל מה שמתקשר אל פינות אוכל בפרט, כי הם נתפסים כמייצגים את המעשיות, התחושה וייצוג המוצרים של העסק, בהיותם משפיעים רבות על הפרודוקטיביות של עובדי בית העסק. המטרה של הרהיטים, שבפינת האוכל בעיקר, באה לידי ביטוי בכך שהם עוזרים להקל על ההתנהלות היום יומית של העובדים, ובכך, למעשה, להגביר את פריון העבודה שלהם.